20 lat w Chinach

Wpis

piątek, 23 grudnia 2011

Szkolne Christmas Party

Dziś na gorąco, prosto z Xuzhou - szkolne Christmas Party!

            Była jakoś połowa listopada, gdy razem z Julią zaproponowaliśmy naszej chińskiej Teacher Assistant - Miss Liu, że można by zorganizować w szkole coś na wzór naszych szkolnych konkursów piosenki. Nie znano tu tego jako zabawy w szkole, więc po naradach z dyrekcją chętnie przystano na naszą propozycję…

                  Nasz pomysł opierał się tylko na Song Contest i chcieliśmy doprowadzić do tego, aby odbył się on około połowy stycznia. Jednak jak to często bywa, życie pokazało, że nie wszystkie plany się spełniają… i nasz Song Contest przerodził się w Christmas Party, które odbyły się dzisiaj :)

            Julia i ja przygotowywaliśmy dzieci tylko do śpiewania. W zabawie miały brać udział dzieci z klas 1 - 3. Po wielu, czasami morderczych, godzinach ćwiczeń nauczyliśmy ich piosenek. Klasę 1 - Christmas Day, klasę 2 - A Party, klasę 3 - Jingle Bells. Jednak rezultaty naszej nauki były dla nas więcej niż zadowalające, a wszystkim zgromadzonym na dzisiejszej imprezie bardzo się podobały.

        Jak zauważyliśmy, Chińczycy duży nacisk kładą na europeizację dzieci i młodzieży, stąd też oficjalne obchody tutaj takich świąt jak Boże Narodzenie i związane z tym wręczanie prezentów oraz imprezy typu Christmas Party. W sumie nie ma się czemu dziwić, Chiny dążą do Europy i w ogóle zachodniego świata, a zachodni świat, w dobie kryzysu dąży w stronę Chin :)

           Sama impreza rozpoczęła się o godz. 15:30. Zebrano wszystkich biorących udział w zabawie uczniów, a także nauczycieli i rodziców w jednej dużej sali w nowo wybudowanym budynku szkolnym. Sala, coś na wzór naszych auli, ma na nasze oko około 500 miejsc siedzących i pewnie tyleż samo stojących. Jednym słowem - ogromna. Wyposażona w nowoczesny sprzęt audiowizualny doskonale nadaje się do takich spotkań i wszelkiego rodzaju uroczystości szkolnych, konferencji, itp.

Ostatnie przygotowania :)

        Nauczycielka prowadząca przywitała wszystkie dzieci, przedstawiła dyrekcję i nauczycieli, w tym i nas :) A następnie rozpoczęły się występy dzieci. Na wstępie wszyscy pierwszoklasiści odśpiewali po angielsku piosenkę na powitanie - Say Hello! I zaraz potem dzieci z klasy 1 - podzielone na 3 grupy występowały na scenie śpiewając Christmas Day. Występy dzieci przeplatane były grami, takimi jak Pin up the nose, Candy pass, Step on baloons i innymi. Nas szczególnie zauroczyły - oprócz ‘naszych’ śpiewających oczywiście - dzieci z klas 1 - 3 tańczące taniec latynoamerykański oraz disco, a także chłopiec i dziewczynka - perkusiści. Oboje sześcioletni, a ćwiczący grę na perkusji już od dwóch lat. Jak na swój wiek, grali rewelacyjnie.

Śpiewające dzieci z klasy 1.

 

Śpiewające dzieci z klasy 2.

 

Dzieci z klasy 1 w programie przygotowanym przez chińskich nauczycieli.

 

Latino Dance.

 

Śpiewające dzieci z klasy 3.

 

Sześcioletni perkusiści przed występem...

 

 ... i perkusistka po występie :)

 

Step on the baloons.

            Pod koniec całej imprezy poproszono naszą dwójkę, abyśmy przebrali się za Mikołaja i Śnieżynkę, co też uczyniliśmy :) Wyszliśmy za drzwi, dano nam stroje i worki z prezentami, które po wejściu na salę wręczyliśmy dzieciom. Radości było co niemiara. Po rozdaniu prezentów zostaliśmy poproszeni na scenę i dyrekcja szkoły wręczyła nam upominki w postaci Chińskich Szczęśliwych Ryb. Mamy teraz w domu dwie rybki mające nam przynosić szczęście w Nowym Roku :) Nie mamy nic przeciwko temu ;)

Dzieci z prezentami na zakończenie imprezy.


        Potem nastąpiły oczywiście sesje zdjęciowe, bo prawie każde dziecko chciało mieć zdjęcie z nami. Krótko po godzinie 17 Christmas Party dobiegło końca. Ale nasz dzień jeszcze nie (o czym w kolejnym wpisie z serii 'świątecznych').

      Naszą pierwszą dużą szkolną imprezę zaliczamy do udanych. Mimo że nie poznaliśmy na niej chińskich obyczajów i kultury, cieszymy się, że wzięliśmy w niej udział :)

 Jeśli macie jakieś pytania dotyczące wpisu, zadawajcie je w komentarzach, na wszystkie postaramy się odpowiedzieć.
Julia i Patryk

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
20_lat_w_chinach
Czas publikacji:
piątek, 23 grudnia 2011 19:03

Polecane wpisy

Trackback

Wyszukiwarka

Kanał informacyjnyfree counters
Free counters


stat4u